کمیته فنی فناوری اطلاعات

برگزاری دوره آموزشی «آشنایی با نحوه مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی»

دوره آموزشی «آشنایی با نحوه مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی» توسط دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات (ISIRI-ITTC) در روز چهارشنبه مورخ 24/03/1396 با حضور علاقه‌مندان و متخصصان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، علی آذرکار دبیر کمیته فنی فناوری اطلاعات (کمیته متناظر ISO/IEC/JTC1 در ایران) با اعلام این خبر، گفت: تاکنون دوره‌های آموزشی مشابهی برای این منظور برگزار شده ولی دبیرخانه تصمیم دارد این دوره‌ها را در مقاطع زمانی کوتاه‌تر و با جمع بیشتری از مخاطبین و علاقه‌مندان برگزار کند.

علی آذرکار اضافه کرد در این دوره آموزشی، موضوعات زیر بیان شد:

  • تعریف استاندارد و اصول تدوین آن
  • معرفی ساختار سازمان جهانی استاندارد (ایزو) و ارکان آن
  • شکل‌گیری ساختار ISO/IEC JTC1 به عنوان یک نهاد شناخته شده استانداردگذار در حوزه فناوری اطلاعات
  • تبیین فرآیند تدوین استانداردهای بین‌المللی
  • معرفی کمیته فنی فناوری اطلاعات (به عنوان ساختار متناظر JTC1 در ایران)
  • نحوه مشارکت متخصصین داخلی در فرآیند تدوین استانداردهای بین‌المللی

دبیر کمیته فنی فناوری اطلاعات، ضمن فعال بودن کمیته فرعی 7 («مهندسی سامانه‌ها و نرم‌افزار»)، کمیته فرعی 27 («فنون امنیت اطلاعات»)، کمیته فرعی 40 («مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و حکمرانی فناوری اطلاعات»)، و کمیته فرعی 39 («پایداری برای فناوری اطلاعات و توسط آن»)، از نهادها و متخصصین حوزه فناوری اطلاعات درخواست کرد برای فعال‌سازی کمیته‌های فرعی مورد علاقه اقدام کنند.

فعالان و متخصصان علاقه‌مند به مشارکت در فرآیند تدوین استانداردهای بین‌المللی می‌توانند درخواست‌ها و نظرات خود را به آدرس این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  ارسال کنند.