برگزاری دوره آموزشی «آشنایی با نحوه مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی»

دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات (ISIRI-ITTC) یک دوره آموزشی را با هدف آشنایی متخصصین حوزه فناوری اطلاعات برای نحوه مشارکت در فرآیند تدوین استانداردهای بین‌المللی برگزار کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، علی آذرکار دبیر کمیته فنی فناوری اطلاعات (کمیته متناظر ISO/IEC/JTC1 در ایران) با اعلام این خبر، گفت: تاکنون دوره‌های آموزشی مشابهی برای این منظور برگزار شده ولی دبیرخانه تصمیم دارد این دوره‌ها را در مقاطع زمانی کوتاه‌تر و با جمع بیشتری از مخاطبین و علاقه‌مندان برگزار کند.

علی آذرکار اضافه کرد مسئولیت‌های دبیرخانه‌ای کمیته فنی فناوری اطلاعات سال گذشته توسط سازمان ملی استاندارد ایران به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور محول شد و این سازمان فعالیت‌هایی را برای ایجاد و فعال‌سازی کمیته‌های فرعی متناظر در کشور انجام داده است.

هم‌اکنون چهار کمیته فرعی، کمیته فرعی 7 («مهندسی سامانه‌ها و نرم‌افزار»)، کمیته فرعی 27 («فنون امنیت اطلاعات»)، کمیته فرعی 40 («مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و حکمرانی فناوری اطلاعات»)، و کمیته فرعی 39 («پایداری برای فناوری اطلاعات و توسط آن»)، رسماً فعال شده و متخصصین این حوزه‌ها نظرات خود را در مورد اسناد پیش‌نویس استانداردهای بین‌المللی برای سازمان ایزو ارسال کرده و می‌کنند.

هدف از برگزاری این دوره، آشنایی با نحوه مشارکت متخصصین در فرآیند تدوین استانداردهای بین‌المللی است. سازمان ایزو برای تدوین استانداردهای بین‌المللی چارچوب‌ها و رویه‌هایی دارد که تبعیت از آن‌ها برای مشارکت الزامی است. این دوره در دو بخش تدوین شده است: بخش اول به معرفی ساختار JTC1 پرداخته و در بخش دوم، فرآیند تدوین استانداردها تشریح شده و مواردی که باید توسط مشارکت‌کنندگان مد نظر قرار گیرد، بیان خواهد شد.

این دوره آموزشی در تاریخ چهارشنبه 24/03/1396، از ساعت 15 لغایت 17 و در محل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران (خیابان خرمشهر، خیابان عربعلی، کوچه نهم، پلاک 13) برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند در صورت تمایل به حضور، اطلاعات خود را (شامل: نام و نام خانوادگی، سازمان متبوع، و تلفن همراه) حداکثر تا تاریخ 22/03/1396به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

بازدید: 1069
دسته بندی: اخبار

آخرین صورت جلسات

چهارشنبه, 24 تیر 1394 19:41  
چهارشنبه, 24 تیر 1394 19:41  
چهارشنبه, 24 تیر 1394 19:41  
چهارشنبه, 24 تیر 1394 19:41  
چهارشنبه, 24 تیر 1394 19:41  
ادامه

پایگاه دانش