فراخوان مشارکت برای ایجاد دبیرخانه کمیته‌های فرعی متناظر در کمیته فنی فناوری اطلاعات

کمیته فنی فناوری اطلاعات (کمیته متناظر ISO/IEC JTC1 در ایران) به منظور توسعه فعالیت‌های خود و مشارکت هر چه بیشتر متخصصین حوزه فناوری اطلاعات در فرآیند تدوین استانداردهای بین‌المللی از نهادها و سازمان‌های فعال در این حوزه‌ به منظور ایجاد و سازمان‌دهی کمیته‌های فرعی متناظر دعوت به عمل می‌آورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، علی آذرکار دبیر کمیته فنی فناوری اطلاعات با اعلام این خبر گفت: تاکنون دبیرخانه‌های کمیته‌ فرعی 7 («مهندسی سامانه‌ها و نرم‌افزار»)، کمیته فرعی 27 («فنون امنیت اطلاعات»)، کمیته فرعی 40 («مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و حکمرانی فناوری اطلاعات»)، و کمیته فرعی 39 («پایداری برای فناوری اطلاعات و توسط آن») ایجاد و تلاش شده تا علاقه‌مندان این حوزه‌ها در فرآیند تدوین استانداردهای بین‌المللی گرد هم آیند.

آذرکار اشاره کرد که توان تخصصی جامعه فناوری اطلاعات ایران به حدی است که می‌تواند در حوزه‌های دیگر استانداردی نیز فعال شده و آن را درسطح جهانی به نمایش بگذارد. از مهم‌ترین پیامدهای حضور فعالانه در عرصه تدوین استانداردهای بین‌المللی می‌توان به این موارد اشاره کرد: ایجاد یک زبان مشترک فنی با خبرگان بین‌المللی، ارتقای سطح دانش فنی خبرگان و متخصصان و توسعه بازارهای مرتبط در داخل کشور.

کمیته فنی فناوری اطلاعات از تمامی نهادها و سازمان‌هایی که به طور تخصصی در حوزه‌های معینی از فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند، درخواست کرد برای فعال‌سازی کمیته‌های فرعی مرتبط با حوزه تخصصی خود اقدام کنند. از آنجا که دبیرخانه کمیته‌های فرعی، نقش مهمی در سازمان‌دهی متخصصین و خبرگان و هدایت فعالیت‌های آنها دارد، لازم است از زیرساخت‌های لازم برای این منظور برخوردار باشد. بخش قابل توجهی از مسئولیت‌های دبیرخانه متوجه «دبیر کمیته فرعی» است. دبیر عهده‌دار گردآوری نظرات متخصصین در خصوص اسناد ارسالی از کمیته اصلی (ISO/IEC JTC1)، اصلاح، جمع‌بندی و انعکاس آنها به کمیته اصلی (از طریق مجاری مشخص شده) است.

نهادها و سازمان‌های فعال و علاقه‌مند برای پذیرش مسئولیت‌های دبیرخانه‌ای کمیته‌های فرعی، می‌توانند درخواست‌های خود را به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال کنند.

بازدید: 1242
دسته بندی: اخبار

آخرین صورت جلسات

چهارشنبه, 24 تیر 1394 19:41  
چهارشنبه, 24 تیر 1394 19:41  
چهارشنبه, 24 تیر 1394 19:41  
چهارشنبه, 24 تیر 1394 19:41  
چهارشنبه, 24 تیر 1394 19:41  
ادامه

پایگاه دانش